Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Zajęcia na uczelni

Data dodania: 2013-11-22

Laboratorium Sterowników Przemysłowych i Laboratorium Robotyki

News

W dniu 20 listopada 2013 r. miał miejsce wyjazd na Politechnikę Śląską. Brało w nim udział 25 uczniów. Byli to uczniowie drugich klas uczestniczący w zajęciach z matematyki oraz fizyki na poziomie rozszerzonym oraz wybrani uczniowie klas pierwszych szczególnie zainteresowani przedmiotami ścisłymi. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Zapoznali się z laboratorium sterowników przemysłowych. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu wprowadzającego próbowali samodzielnie zaprogramować proces automatycznego sterowania przy sortowaniu drewna. W laboratorium robotyki zapoznali się z elementami obsługi robotów i starali się zaprogramować pewne fragmenty pracy tych maszyn. Na koniec wizyty na Politechnice miała miejsce prezentacja studenckich kół naukowych. Przedstawiciele tych kół przedstawili zakres swojej działalności i wskazali możliwości włączenia się naszych zainteresowanych uczniów do tych prac.

Linki do stron kół naukowych:

ENCODER

SPECTRUM

HIGH FLYERS


 Galeria zdjęć >>

Data dodania: 2013-04-18

Zajęcia u naszych Partnerów

Dnia 16.04.2013r. grupa uczniów klas III realizujących i klas I wybierających matematykę, fizykę i informatykę na poziomie rozszerzonym uczestniczyła w wykładzie na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. W pierwszej części wykładu przedstawiono uczniom dokładne zasady rekrutacji na ten wydział, a następnie doktorant Michał Mikulski wygłosił wykład na temat „Egzoszkielety rehabilitacyjne”. Przedstawił szkielet ręki i omówił jego zasadę działania.

Po przerwie  zaprezentowały się Koła Naukowe działające na tym wydziale: Spektrum, Modus, Encoder. Na koniec zaprezentowało się Międzywydziałowe Koło Naukowe UAV High Flyers.

Uczniom naszej szkoły zajęcia bardzo się podobały. 

Galeria zdjęć >>

Data dodania: 2012-10-06

Laboratorium Wirtualnego Latania

News

W dniu 5 października br. miał miejsce wyjazd do Gliwic na Politechnikę Śląską. Odwiedziliśmy Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Uczestniczyła grupa 29 uczniów, którzy mają zajęcia z matematyki na poziomie rozszerzonym. Najpierw byliśmy w Laboratorium Wirtualnego Latania. Po zapoznaniu się z aparaturą w laboratorium uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach w zakresie pilotowania małych samolotów. Następnie udali się do auli, gdzie wysłuchali wykładu z matematyki na temat ciągów. Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu. Po raz pierwszy chociaż na chwilę poczuli się studentami. Poszerzyli swoje wiadomości o ciągach i zapoznali się z atmosferą wykładu akademickiego. Na zajęciach laboratoryjnych połączyli przyjemne z pożytecznym (z przewagą przyjemnego). Czekamy na następny wyjazd. 

Menu