Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Teatralnie

      

Teatr


   Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą. (Novalis)Data dodania: 2015-03-11

"Ja wiem na jakim jesteśmy etapie" B. Scheaffer "Scenariusz dla trzech aktorów"

Jesteśmy wciąż bardzo aktywni teatralnie! Tym razem klasy 1a i 1b  odwiedziły Teatr KOREZ w Katowicach. "Scenariusz dla trzech aktorów" B. Schaeffera jest sztuką, której nie da się zapomnieć! Polecamy!

Data dodania: 2015-01-16

Bywamy... National Theatre Live

Bywaliśmy dość często w KINIE KOSMOS w Katowicach w  ubiegłym roku i już w nowym.

Mogliśmy obejrzeć na dużym ekranie przedstawienia  Londyński Teatr Narodowy zarejestrowane – z udziałem publiczności i podczas jednego wieczoru . Były to:

„Tramwaj zwany pożądaniem” z agentką Scully, czyli Gillian Anderson, w roli Blanche DuBois.

„Frankenstein” z Benedictem Cumberbatchem i Jonnym Lee Millerem. (dwukrotna wizyta).

Data dodania: 2014-12-11

Co w teatrze piszczy?

10 grudnia klasy III kolejny raz odwiedziły katowicki Teatr Korez. Aktorzy tj. Grażyna Bułka i Mirosław Neinert brawurowo zagrali w sztuce Jima Cartwrighta pt."2".

Data dodania: 2013-04-14

MaStuMo górą!

W dniach od 11 do 14 kwietnia w Centrum Kultury Młodych w Łodzi odbyły się  31.Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych. Do konkursu zakwalifikowano 18 teatrów z całej Polski. Przez 3 dni uczestnicy mogli oglądać oraz komentować spektakle konkursowe, a ostatniego dnia uczestniczyć w warsztatach rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej - Bronisława Wrocławskiego, który pokazał na jak wiele sposobów wykorzystać można warsztat aktorski, a odgrywając fragmenty swoich monodramów, zmusił młodego widza do refleksji. Po trzech długich dniach jury, w którego składzie zasiadły takie osobistości jak: reżyser teatralny Marian Glinkowski,  rektor PWSFTViT Bronisław Wrocławski czy  aktor teatralny i filmowy Mariusz Jakus, ogłosiło werdykt. Z przyjemnością pragniemy  poinformować, że I nagrodę 31. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych zdobył bytomski Teatr MaStuMo za spektakl na podstawie tekstów Brunona Schulza - "Karakony".Należy również dodać, że wyróżniona została autorka  scenariusza Sandra Braksator. Spektakl "Karakony" był już wcześniej nagradzany m.in. na Festiwalu Kultury Absurdalnej Absurdalia 2012 w Katowicach - nagrodą specjalną i  II miejscem na Ogólnopolskich Zatargach z Teatrem w Lubaniu. Wszystkich, którzy mają ochotę zobaczyć jak wyreżyserowani przez Beatę Marię Ziaję aktorzy: Filip Kałamaga, Dominik Skwarek, Sandra Braksator i Jagoda Stuła dają z siebie wszystko na scenie, zapraszamy w imieniu MaStuMo do Teatru Studyjnego PWSFTViT w Łodzi 30 kwietnia o godzinie 17:00.

 Bądźcie z nami !!!

Data dodania: 2013-03-22

Dotknij teatru z MaStuMo

Bawiliśmy się świetnie, publiczność dopisała. Zaczęło się o godzinie 18:13. Zjawiło się ok. 60-70 miłośników teatru.
Teatr MaStuMo zagrał spektakl " Karakony ". W spektaklu swój sceniczny debiut miał Marek Janik, a wraz z nim na scenie pojawili się Sandra Braksator, Filip Kałamaga i Dominik Skwarek. Spektaklowi towarzyszył również recital zespołu MaStuMo Band.  Aktorzy wykonywali m.in.i piosenki Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty, Jeremiego Przybory, Janusza Grzywacza oraz Grzegorza Turnaua. Spotkanie poprowadził Daniel Różański.


 zdjęcia

i po Absurdaliach... Byle do maja!

 

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 20121000zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna – ufundowana przez Wojciecha Jakubca

MaStuMo w Korezie!

UWAGA UWAGA!

Finał przeglądu Absurdalia 2012 odbędzie się w tym roku na deskach Teatru Korez w Katowicach.


Będziemy mieli zaszczyt wystąpić tam ze spektaklem " Karakony", który oparty jest na twórczości B. Schulza.

"Karakony" są tęsknotą za jedyną, prawdziwą konsystencją, która nas ukształtowała i sprawiła, iż jesteśmy właśnie TYM. I choć to wspomnienie jest destrukcyjne, degraduje naszą na wp
ół organiczną egzystencję to widocznie nie stać nas było na nic innego...

bilety w przedsprzedaży: 8 zł
bilety w dniu spektaklu: 10 zł

ZAPRASZAMY!
Więcej informacji pod adresem www.absurdalia.pl

Menu