Data dodania: 2012-12-19

Porządki przedświąteczne w SU.

Sprawdź ;) >>>

Data dodania: 2012-12-18

Spotkanie z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata

18 grudnia 2012 roku grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.
Spotkanie miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Misjonarze Sług Ubogich Trzeciego Świata są ruchem podejmującym dzieło pomocy i kształcenie dzieci ubogich i porzuconych, które żyją w Trzecim Świecie.
Dziewczęta mogły zapoznać się z warunkami, celami i dotychczasowymi owocami pracy Misjonarzy na przykładzie ich wspólnoty w Cuzco w Peru.
Oglądając film, ukazujący realia panujące w tej wspólnocie, zobaczyły nie tylko wspaniałą  przyrodę Peru, ale też autentyczną biedę i bezinteresowne  poświęcenie Misjonarzy i całych rodzin z Europy zaangażowanych w pomoc dzieciom.

B. Skrzypulec

Data dodania: 2012-12-13

Pisz do nas! Będziemy Twoją szufladą!

KREATYWNI - to miejsce na naszej stronie internetowej, gdzie możesz zamieścić swoje teksty: wiersze, opowiadania, felietony, reportaże i inne.

Data dodania: 2012-12-12

Na świateczną nutę!

Dziś w Żeromie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania, zachwycali śpiewem, a także pomysłowymi strojami. Utwory, które wykonywali podkreślały magię świąt i tę jedyną, niesamowitą atmosferę. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji konkursu w przyszłym roku. (K. Ł.)
Zwycięzcami w  kategorii gimnazjalnej zostali:
I miejsce- Anna Sypułkowska, Filip Swat - Gimnazjum nr 7,
I miejsce - Angelika Kozłowska - Gimnazjum nr 2 w Bytomiu;
II miejsce -  Wioletta Szaton - Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich;
                   Natalia Wojciechowska - Gimnazjum nr 2 w Bytomiu,
III miejsce - Dagmara Szczepanik - Gimnazjum nr 1.

Zwycięzcami w kategorii szkół  ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce - Paulina Konik, Dominik Franusik - II LO,
II miejsce - Karolina Ploch, Dawid Domagalski - ZSGH,
III miejsce - Marcin Musioł, Mariusz Świątczak - Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych,

Data dodania: 2012-12-06

American Holidays Żeromszczaków

Dnia 06.12.2012 odbyła się wycieczka do Krakowa.  Uczniowie klas II oraz III wzięli udział w wykładzie „American Holidays” wygłoszonym przez konsula USA Christophera Ausdenmoore'a w języku angielskim. Następnie wzięli udział w dyskusji i zadawali dużo pytań na różne tematy. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat różnego rodzaju świąt w USA oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konsula, kto może nim zostać, jak wygląda jego życie codzienne i zawodowe. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i zabawnej atmosferze. Z pewnością udamy się tam w przyszłym roku. (AD-H)

Data dodania: 2012-11-20

z ostatniej chwili - MaStuMo

Pszczyńskie Centrum Kultury, jako producent festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna!, reprezentowane przez Wojciecha Jakubca, szefa artystycznego festiwalu, oświadcza, że w drodze konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2012, uwzględniając regulamin nagrody (załącznik), wybrało jako zwycięzcę, a co za tym idzie,  zobowiązało się do zaproszenia Teatr MaStuMo do udziału w festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna! Festiwal odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku.

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 2012 - 1000 zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna –  ufundowaną przez Wojciecha Jakubca.

Data dodania: 2012-11-21

Idą święta?

Małymi krokami, choć już dziś u nas było bardzo świątecznie.

Klasy pierwsze i drugie pod czujnym okiem nauczyciela podstaw przedsiębiorczości prof. Danuty Grzesiak zorganizowały coroczny Kiermasz Świąteczny. Było pysznie i kolorowo! A co z zebranymi funduszami? To  oczywiście prezent dla podopiecznych bytomskiego  oddziału TPD. Dziękujemy i pozdrawiamy darczyńców: rodziców, nauczycieli i uczniów. (BMZ)

Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

Pielgrzymka do Czernej

W dniach 3 i 4 października tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce do klasztoru karmelitów bosych w Czernej przy którym dziś istnieje Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Jesienna aura, piękno krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej i mnogość niezwykłych walorów przyrodniczych tych terenów, z łatwością wprowadziły nauczycieli i uczniów w chwile refleksji i zadumy. Po mszy świętej w intencji pomyślnie zdanych matur, odprawionej przez ks. Tomasza Wieczorka, naszego katechetę, uczniowie znaleźli czas na piknik w słonecznym miejscu, delektując się przygotowanymi w domach smakołykami i łapiąc ostatnie promienie jesiennego słońca w towarzystwie prof. Bogusławy Skrzypulec. W bardzo dobrym nastroju, a także niezwykłym milczeniu i skupieniu, maturzyści udali się na drogę krzyżową, która dla większości była niesamowitym przeżyciem duchowym i€“ pozwoliła się wyciszyć i odrzucić wszelkie troski dnia codziennego…
(Viktoria Hoppe)

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal