Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2012-12-18

Spotkanie z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata

18 grudnia 2012 roku grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.
Spotkanie miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Misjonarze Sług Ubogich Trzeciego Świata są ruchem podejmującym dzieło pomocy i kształcenie dzieci ubogich i porzuconych, które żyją w Trzecim Świecie.
Dziewczęta mogły zapoznać się z warunkami, celami i dotychczasowymi owocami pracy Misjonarzy na przykładzie ich wspólnoty w Cuzco w Peru.
Oglądając film, ukazujący realia panujące w tej wspólnocie, zobaczyły nie tylko wspaniałą  przyrodę Peru, ale też autentyczną biedę i bezinteresowne  poświęcenie Misjonarzy i całych rodzin z Europy zaangażowanych w pomoc dzieciom.

B. Skrzypulec

Data dodania: 2012-12-06

American Holidays ŻeromszczakówDnia 06.12.2012 odbyła się wycieczka do Krakowa.  Uczniowie klas II oraz III wzięli udział w wykładzie „American Holidays” wygłoszonym przez konsula USA Christophera Ausdenmoore'a w języku angielskim. Następnie wzięli udział w dyskusji i zadawali dużo pytań na różne tematy. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat różnego rodzaju świąt w USA oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konsula, kto może nim zostać, jak wygląda jego życie codzienne i zawodowe. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i zabawnej atmosferze. Z pewnością udamy się tam w przyszłym roku. (AD-H)

Data dodania: 2012-11-20

z ostatniej chwili - MaStuMo

Pszczyńskie Centrum Kultury, jako producent festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna!, reprezentowane przez Wojciecha Jakubca, szefa artystycznego festiwalu, oświadcza, że w drodze konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2012, uwzględniając regulamin nagrody (załącznik), wybrało jako zwycięzcę, a co za tym idzie,  zobowiązało się do zaproszenia Teatr MaStuMo do udziału w festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna! Festiwal odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku.

 

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 2012 - 1000 zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna –  ufundowaną przez Wojciecha Jakubca.Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

więcej

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

 Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

 Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal

Data dodania: 2012-11-13

Mocne strony Żeromszczaków.

Adam Grzybowski (uczeń klasy III b) zajął II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Poezji,  Prozy i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości" za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Data dodania: 2012-11-11

Żeromszczacy z wizytą w węgierskiej Tacie


W październiku trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu: Magdalena Sikorska, Magdalena Pudlik i Anna Sam Thu wraz z koordynatorką programu Comenius Ewą Masternak i nauczycielką historii Patrycją Stolarską odwiedziły szkołę w węgierskiej Tacie – czyli Mieście Tysiąca Wód.
 

Data dodania: 2012-11-10

WIEDEŃ - MORAWSKI KRAS - OŁOMUNIEC

Zapraszamy chętnych uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną. Ciekawa oferta wyjazdu zagranicznego i zwiedzenia wielu interesujących miejsc i obiektów zabytkowych. Zapisy na wycieczkę oraz dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Zobacz też 'Wycieczki'.

Data dodania: 2012-11-09

Święto Niepodległości

Dziś Żeromszczacy uczcili nadchodzące Święto Niepodległości udziałem w uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę IId pod kierownictwem prof. Magdaleny Paśnik. Program artystyczny i wspólne śpiewanie to wspaniała lekcja patriotyzmu.Data dodania: 2012-11-07

Halloween

Żeromszczacy obalili mit strasznego Halloween,

wprowadzając własną koncepcje przebierania się w niekonwencjonalne stroje. W dniu dzisiejszym na szkolnym korytarzu zawitali: lekarz, wiedźma, królik, Joker, więzień, a nawet Samara. Po raz kolejny uczniowie wykazali się kreatywnością, a w niektórych przypadkach nawet szaleństwem. Nie od dziś wiadomo, że potrafimy się bawić, to w końcu ŻEROM NADAJE RYTM!Najwięcej uczniów przebrało się w klasach: I a, I c, III a. Jury samorządu wybrało najciekawsze kreacje. Zwyciężyli: Samara Morgan,czyli Patrycja Przewłoka z klasy III a oraz Joker, czyli Daniel Różański z klasy III a. Nagrodą były bony do popularnego sklepu odzieżowego. Gratulujemy!

Menu