Data dodania: 2012-12-06

American Holidays Żeromszczaków

Dnia 06.12.2012 odbyła się wycieczka do Krakowa.  Uczniowie klas II oraz III wzięli udział w wykładzie „American Holidays” wygłoszonym przez konsula USA Christophera Ausdenmoore'a w języku angielskim. Następnie wzięli udział w dyskusji i zadawali dużo pytań na różne tematy. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat różnego rodzaju świąt w USA oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konsula, kto może nim zostać, jak wygląda jego życie codzienne i zawodowe. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i zabawnej atmosferze. Z pewnością udamy się tam w przyszłym roku. (AD-H)

Data dodania: 2012-11-20

z ostatniej chwili - MaStuMo

Pszczyńskie Centrum Kultury, jako producent festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna!, reprezentowane przez Wojciecha Jakubca, szefa artystycznego festiwalu, oświadcza, że w drodze konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2012, uwzględniając regulamin nagrody (załącznik), wybrało jako zwycięzcę, a co za tym idzie,  zobowiązało się do zaproszenia Teatr MaStuMo do udziału w festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna! Festiwal odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku.

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 2012 - 1000 zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna –  ufundowaną przez Wojciecha Jakubca.

Data dodania: 2012-11-21

Idą święta?

Małymi krokami, choć już dziś u nas było bardzo świątecznie.

Klasy pierwsze i drugie pod czujnym okiem nauczyciela podstaw przedsiębiorczości prof. Danuty Grzesiak zorganizowały coroczny Kiermasz Świąteczny. Było pysznie i kolorowo! A co z zebranymi funduszami? To  oczywiście prezent dla podopiecznych bytomskiego  oddziału TPD. Dziękujemy i pozdrawiamy darczyńców: rodziców, nauczycieli i uczniów. (BMZ)

Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

Pielgrzymka do Czernej

W dniach 3 i 4 października tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce do klasztoru karmelitów bosych w Czernej przy którym dziś istnieje Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Jesienna aura, piękno krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej i mnogość niezwykłych walorów przyrodniczych tych terenów, z łatwością wprowadziły nauczycieli i uczniów w chwile refleksji i zadumy. Po mszy świętej w intencji pomyślnie zdanych matur, odprawionej przez ks. Tomasza Wieczorka, naszego katechetę, uczniowie znaleźli czas na piknik w słonecznym miejscu, delektując się przygotowanymi w domach smakołykami i łapiąc ostatnie promienie jesiennego słońca w towarzystwie prof. Bogusławy Skrzypulec. W bardzo dobrym nastroju, a także niezwykłym milczeniu i skupieniu, maturzyści udali się na drogę krzyżową, która dla większości była niesamowitym przeżyciem duchowym i€“ pozwoliła się wyciszyć i odrzucić wszelkie troski dnia codziennego…
(Viktoria Hoppe)

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal

Data dodania: 2012-11-13

Mocne strony Żeromszczaków.

Adam Grzybowski (uczeń klasy III b) zajął II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Poezji,  Prozy i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości" za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Data dodania: 2012-11-11

Żeromszczacy z wizytą w węgierskiej Tacie

W październiku trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu: Magdalena Sikorska, Magdalena Pudlik i Anna Sam Thu wraz z koordynatorką programu Comenius Ewą Masternak i nauczycielką historii Patrycją Stolarską odwiedziły szkołę w węgierskiej Tacie – czyli Mieście Tysiąca Wód.

Data dodania: 2012-11-10

WIEDEŃ - MORAWSKI KRAS - OŁOMUNIEC

Zapraszamy chętnych uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną. Ciekawa oferta wyjazdu zagranicznego i zwiedzenia wielu interesujących miejsc i obiektów zabytkowych. Zapisy na wycieczkę oraz dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Zobacz też 'Wycieczki'.

Data dodania: 2012-11-09

Święto Niepodległości

Dziś Żeromszczacy uczcili nadchodzące Święto Niepodległości udziałem w uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę IId pod kierownictwem prof. Magdaleny Paśnik. Program artystyczny i wspólne śpiewanie to wspaniała lekcja patriotyzmu.