Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

Pielgrzymka do Czernej

W dniach 3 i 4 października tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce do klasztoru karmelitów bosych w Czernej przy którym dziś istnieje Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Jesienna aura, piękno krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej i mnogość niezwykłych walorów przyrodniczych tych terenów, z łatwością wprowadziły nauczycieli i uczniów w chwile refleksji i zadumy. Po mszy świętej w intencji pomyślnie zdanych matur, odprawionej przez ks. Tomasza Wieczorka, naszego katechetę, uczniowie znaleźli czas na piknik w słonecznym miejscu, delektując się przygotowanymi w domach smakołykami i łapiąc ostatnie promienie jesiennego słońca w towarzystwie prof. Bogusławy Skrzypulec. W bardzo dobrym nastroju, a także niezwykłym milczeniu i skupieniu, maturzyści udali się na drogę krzyżową, która dla większości była niesamowitym przeżyciem duchowym i€“ pozwoliła się wyciszyć i odrzucić wszelkie troski dnia codziennego…
(Viktoria Hoppe)

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal

Data dodania: 2012-11-13

Mocne strony Żeromszczaków.

Adam Grzybowski (uczeń klasy III b) zajął II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Poezji,  Prozy i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości" za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Data dodania: 2012-11-11

Żeromszczacy z wizytą w węgierskiej Tacie

W październiku trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu: Magdalena Sikorska, Magdalena Pudlik i Anna Sam Thu wraz z koordynatorką programu Comenius Ewą Masternak i nauczycielką historii Patrycją Stolarską odwiedziły szkołę w węgierskiej Tacie – czyli Mieście Tysiąca Wód.

Data dodania: 2012-11-10

WIEDEŃ - MORAWSKI KRAS - OŁOMUNIEC

Zapraszamy chętnych uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną. Ciekawa oferta wyjazdu zagranicznego i zwiedzenia wielu interesujących miejsc i obiektów zabytkowych. Zapisy na wycieczkę oraz dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Zobacz też 'Wycieczki'.

Data dodania: 2012-11-09

Święto Niepodległości

Dziś Żeromszczacy uczcili nadchodzące Święto Niepodległości udziałem w uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę IId pod kierownictwem prof. Magdaleny Paśnik. Program artystyczny i wspólne śpiewanie to wspaniała lekcja patriotyzmu.

Data dodania: 2012-11-07

Żeromszczacy obalili mit strasznego Halloween,

wprowadzając własną koncepcje przebierania się w niekonwencjonalne stroje. W dniu dzisiejszym na szkolnym korytarzu zawitali: lekarz, wiedźma, królik, Joker, więzień, a nawet Samara. Po raz kolejny uczniowie wykazali się kreatywnością, a w niektórych przypadkach nawet szaleństwem. Nie od dziś wiadomo, że potrafimy się bawić, to w końcu ŻEROM NADAJE RYTM!

Najwięcej uczniów przebrało się w klasach: I a, I c, III a. Jury samorządu wybrało najciekawsze kreacje. Zwyciężyli: Samara Morgan,czyli Patrycja Przewłoka z klasy III a oraz Joker, czyli Daniel Różański z klasy III a. Nagrodą były bony do popularnego sklepu odzieżowego. Gratulujemy!

Data dodania: 2012-10-26

Pierwsza pomoc

Dnia 24 października odbyło się szkolenie Grona Pedagogicznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła profesor Justyna Olek. Nauczyciele mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości
o omdleniach, zadławieniach, krwotokach i innych sytuacjach, w których niezbędna jest szybka i umiejętna pomoc przedmedyczna. Zwieńczeniem szkolenia były zajęcia praktyczne z użyciem fantomów i ratowaniem "poszkodowanych" nauczycieli.

Data dodania: 2012-10-21

Graffiti

W dniu 03.10.2012 uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych w ramach projektu Bytomski street-art. „Graffiti to nie wandalizm, to sztuka” w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu. Realizacja projektu odbyła się 18-19.10.2012. Uczniowie malowali na ogrodzeniu stadionu GKS Szombierki własne logo swojej szkoły. Cele projektu to: współdziałanie w zakresie sztuki współczesnej, wspieranie sztuki street-artu, promowanie sztuki muralu oraz integrowanie społeczności szkolnej Bytomia. Autorami zaprezentowanej pracy są: Adam Grzybowski z IIIB i Łukasz Radzioch z IA.