Data dodania: 2013-01-11

X-Factor

Dnia 10 i 11 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielami kadry nauczycielskiej mieli przyjemność zasiąść jako publiczność na castingach znanego telewizyjnego show X-Factor. W czwartek gościli tam maturzyści, natomiast w piątek pierwszo- i drugoklasiści. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje program, który mamy możliwość oglądania w telewizji, co niewątpliwie było bardzo ciekawe i zaskakujące. Nie zabrakło śmiechu, ale również łez wzruszenia podczas występów uczestników. Najciekawsze  jednak okazały się wypowiedzi jury oraz oczywiście możliwość zobaczenia Kuby, Tatiany, Czesława oraz Patrycji na żywo (niektórzy nawet mogli ich dotknąć czy przywitać się!). Wszyscy świetnie się bawili, poza tym mogliśmy pokazać się przed kamerami, co wielu osobom przysporzyło dużo zadowolenia i satysfakcji. Te dni spędzone na castingach należały do naprawdę udanych i na pewno będziemy je mile wspominać. :-)

Martyna Sałyga, kl. 2 c

Galeria zdjęć >>

Data dodania: 2012-12-22

Żerom nadaje świąteczny rytm!

Dnia 21.12.2012 r. w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie Żeroma zaskoczyli oczekiwania wszystkich (nawet organizatorów ;)). Każda klasa przygotowała coś wyjątkowego. Poza śpiewem mogliśmy podziwiać zabawne choreografie i stroje. Zaangażowanie i dowcip okazały się kluczem do spędzenia ostatniego dnia szkoły 2012 r. w przyjaznej atmosferze. W tym dniu nie tylko mogliśmy podziwiać talent uczniów, ale również nauczycieli. Nie od dziś możemy powiedzieć, że Żerom przepełniony jest młodymi artystami. To przecież ŻEROM NADAJE RYTM! (K.Ł)

Data dodania: 2012-12-18

Spotkanie z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata

18 grudnia 2012 roku grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.
Spotkanie miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Misjonarze Sług Ubogich Trzeciego Świata są ruchem podejmującym dzieło pomocy i kształcenie dzieci ubogich i porzuconych, które żyją w Trzecim Świecie.
Dziewczęta mogły zapoznać się z warunkami, celami i dotychczasowymi owocami pracy Misjonarzy na przykładzie ich wspólnoty w Cuzco w Peru.
Oglądając film, ukazujący realia panujące w tej wspólnocie, zobaczyły nie tylko wspaniałą  przyrodę Peru, ale też autentyczną biedę i bezinteresowne  poświęcenie Misjonarzy i całych rodzin z Europy zaangażowanych w pomoc dzieciom.

B. Skrzypulec

Data dodania: 2012-12-06

American Holidays Żeromszczaków

Dnia 06.12.2012 odbyła się wycieczka do Krakowa.  Uczniowie klas II oraz III wzięli udział w wykładzie „American Holidays” wygłoszonym przez konsula USA Christophera Ausdenmoore'a w języku angielskim. Następnie wzięli udział w dyskusji i zadawali dużo pytań na różne tematy. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat różnego rodzaju świąt w USA oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konsula, kto może nim zostać, jak wygląda jego życie codzienne i zawodowe. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i zabawnej atmosferze. Z pewnością udamy się tam w przyszłym roku. (AD-H)

Data dodania: 2012-11-20

z ostatniej chwili - MaStuMo

Pszczyńskie Centrum Kultury, jako producent festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna!, reprezentowane przez Wojciecha Jakubca, szefa artystycznego festiwalu, oświadcza, że w drodze konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2012, uwzględniając regulamin nagrody (załącznik), wybrało jako zwycięzcę, a co za tym idzie,  zobowiązało się do zaproszenia Teatr MaStuMo do udziału w festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna! Festiwal odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku.

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 2012 - 1000 zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna –  ufundowaną przez Wojciecha Jakubca.

Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal

Data dodania: 2012-11-13

Mocne strony Żeromszczaków.

Adam Grzybowski (uczeń klasy III b) zajął II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Poezji,  Prozy i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości" za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Data dodania: 2012-11-11

Żeromszczacy z wizytą w węgierskiej Tacie

W październiku trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu: Magdalena Sikorska, Magdalena Pudlik i Anna Sam Thu wraz z koordynatorką programu Comenius Ewą Masternak i nauczycielką historii Patrycją Stolarską odwiedziły szkołę w węgierskiej Tacie – czyli Mieście Tysiąca Wód.

Data dodania: 2012-11-10

WIEDEŃ - MORAWSKI KRAS - OŁOMUNIEC

Zapraszamy chętnych uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną. Ciekawa oferta wyjazdu zagranicznego i zwiedzenia wielu interesujących miejsc i obiektów zabytkowych. Zapisy na wycieczkę oraz dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Zobacz też 'Wycieczki'.