SUKCES

Nasz uczeń Kamil Matula (3b) zakwalifikował się do rejonowego etapu XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Szkolny etap konkursu zorganizowała prof. Bogusława Skrzypulec. Gratulacje!

ŻEROMSZCZACY W TEATRZE

15 stycznia uczniowie klas pierwszych zobaczyli spektakl Teatru Korez pt. "Scenariusz dla trzech aktorów"

STUDNIÓWKOWY KONKURS

Przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Studniówki 2018. Uczniowie klas trzecich zadecydowali, kto wygrywa w kategoriach:

1. Herkules - Daniel Pawłowski.
2. Jejmość - Julia Kuklińska.
3. Jeden na milion - Jakub Nawrot.
4. Mężczyzna z zasadami - Tymoteusz Sołtysik.
5. Złote serce - Dominika Brodziak.
6. Wirtuoz myśli kreatywnych - Sergiusz Kujawiński.
7. Przywódca stada - Angelika Orlik.
8. Mistrz ciętej riposty - Karolina Tekeli.
9. Zgrywus - Kamil Garba.
10. Inicjator - Angelika Orlik.
Gratulujemy!

STUDNIÓWKA 2018

Cóż to był za bal! Piękne dziewczyny i przystojni chłopcy. Eleganckie stroje. Wspaniała sala "Orfeusz" w Tarnowskich Górach. Pyszne jedzenie. Tańce
i zabawy do rana. Tak bawili się uczniowie klas trzecich Żeroma. Niezapomniana Studniówka 2018!
Dziękujemy!

Karb jest jak teatr

Nasza absolwentka Sandra Braksator stworzyła spektakl o dzielnicy Karb.
Gratulujemy!

Więcej w ŻYCIU BYTOMSKIM.

Idą ŚWIĘTA!

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

C.K.Norwid

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !
wszystkim bliskim i przyjaciołom
życzą DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

A to Polska właśnie!

W listopadzie i grudniu 2017 roku 18 uczniów z pierwszych i drugich klas liceum realizowało projekt międzynarodowy w programie eTwenning pt. „Happy New Year”. Nawiązaliśmy współpracę z uczniami i nauczycielami z 6 państw: Turcji, Chorwacji, Macedonii, Albanii, Danii i Bułgarii. Projekt polegał na wymianie informacji, jak w poszczególnych krajach jest obchodzony Nowy Rok. Nasi uczniowie bardzo rzetelnie, z dużym zaangażowaniem i uśmiechem realizowali powierzone im zadania. Staraliśmy się przekazać naszym zagranicznym kolegom nie tylko w jaki sposób celebrujemy w Polsce Nowy Rok, ale również w jak spędzamy święta Bożego Narodzenia i w jak pięknym kraju mieszkamy. Podzieleni na grupy przygotowaliśmy: kartki z życzeniami noworocznymi do każdego z partnerskich państw, list, prezentację oraz nagraliśmy trzy piosenki z teledyskami. Wszystko oczywiście w języku angielskim.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i dziękujemy za współpracę.
Opiekunowie projektu – Magdalena Rogowicz, Krzysztof Mazur.

Efekt ich pracy możecie zobaczyć poniżej:

WYNIKI MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU

Św. Mikołaj odwiedza tylko grzeczne dzieci, dlatego pojawił się w Żeromie. Wasze świąteczne rekwizyty i uśmiechnięte buzie zrobiły na nim wrażenie. Świta Mikołaja pomogła mu ustalić werdykt. Oto klasy, które najlepiej wprowadziły świąteczno - zimową atmosferę: I miejsce - 1a, II miejsce - 3a, III miejsce - 2b. Nasz gość wyróżnił także osoby: Nina Reichel z 1a - I miejsce, Laura Tomska z 2a - II miejsce, Kuba Nawrot z 3a - III miejsce.
Ho, ho, ho!

Absolwenci Żeroma najlepsi!

Bytomska Jesień Literacka widnieje w kalendarzu od roku 2007, historia imprez w jej ramach jest dłuższa. Scena Recytatora organizowana jest  od 1989 roku, a tegoroczna edycja była już 36
       Bytomska Scena Recytatora podzielona została na trzy kategorie: konkurs recytatora, konkurs poezji śpiewanej oraz turniej teatrów jednego aktora.

Najlepszy okazał się Paweł Matura prezentujący fragmenty prozy Wiesława Myśliwskiego „Kamień na kamieniu”.

II nagroda trafiła do rąk Dominiki Nowak za piosenkę „Znów wędrujemy” z tekstem
K. K. Baczyńskiego.  Dominice akompaniował na gitarze Sebastian Sobala

Piosenką „Na brzozowej korze” Agnieszki Osieckiej, Eliza Ćwięczek wywalczyła III nagrodę.

Na uwagę zasługuje fakt, że Dominika, Paweł i Sebastian są wciąż aktorami działającego przy naszej szkole TTO - Teatru Tworzen Ograniczonych.

Wizyta w Bytomiu

Od 12 do 16 listopada 2017 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bytomiu gościło partnerów projektu Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne w ramach programu Erasmus +. W wizycie szkoleniowej uczestniczyło 9 nauczycieli, głównie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ze szkół w Niemczech, Włoszech, Turcji i na Węgrzech.

Głównym celem wizyty było dzielenie się przykładami dobrych praktyk w zakresie nauczania wyżej wymienionych przedmiotów. Goście uczestniczyli w lekcjach, m.in. biologii, fizyki, geografii i matematyki, na których przypatrywali się metodom pracy stosowanym w szkole gospodarzy spotkania.

« 1 2 3 4 5