Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2018-05-05

Nasz człowiek reprezentuje Śląsk!

Kolejny wielki sukces! Jurorzy Eliminacji Wojewódzkich 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach, po wysłuchaniu prezentacji w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”, przyznali I nagrodę naszemu absolwentowi Pawłowi Maturze (ze skierowaniem do eliminacji finałowych w Ostrołęce). Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Przypominamy, że Paweł nadal gra w Teatrze Tworzeń Ograniczonych, działającym w naszym liceum. 

Data dodania: 2018-04-25

Turystycznie

To była kwietniowa majówka. Klasa 1 a z przewodnikiem górskim prof. Krzysztofem Mazurem i pod opieką prof. Magdaleny Paśnik - Zawadzkiej oraz prof. Beaty Marii Ziai wyruszyła na szlak. Uczniowie zdobyli szczyt Szyndzielni, Klimczoka, a wieczorem biesiadowali przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały!

Data dodania: 2018-03-28

KONKURS HISTORYCZNY

Dziś uczniowie klasy licealnych i gimnazjalnych  wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Historii Bytomia "Nowożytny Bytom". Opiekunem grupy był prof. Tomasz Rombek. 

Data dodania: 2018-03-27

TEATRALNIE

W MIĘDZYNARODOWYM DNIU TEATRU klasy pierwsze i drugie zobaczyły spektakl "Poskromienie złośnicy" zrealizowany przez grupę POLES APART, do której należą absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Premiera odbyła się w Teatrze Rozbark. Wyjście zorganizowały: prof. Beata Maria Ziaja i prof. Magdalena Paśnik.

Data dodania: 2018-03-22

ŻEROM NA SKARPIE

Dziś odbyły się XX Targi Edukacyjne na Skarpie. I my tam byliśmy! Opiekunami licznej grupy promocyjnej były: prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska. Dziękujemy uczniom z klas 1a, 2a i 3a, którzy fantastycznie reklamowali naszą szkołę. Żerom nadaje rytm!

Data dodania: 2018-03-21

SREBRNE MUSZKIETY

 
Pierwsego dnia wiosny odbyły się zawody strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY – 2018” dla dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Bytomia. Dziękujemy uczniom klas 1a,1b i 3a za udział w rywalizacji oraz opiekunowi prof. Krzysztofowi Mazurowi.

Data dodania: 2018-03-21

MATURZYŚCI NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Dzisiaj  maturzyści wraz z wychowawcami (prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska) uczestniczyli w bytomskich targach edukacyjnych, podczas których poznali ofertę uczelni wyższych.

Data dodania: 2018-03-19

Erazmus +

Wspaniały tydzień spędziła grupa uczniów z klas 1a LO, 3a LO, 3cg w szkole partnerskiej w Cloppenburgu. Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus + i była nagrodą za przygotowanie projektu edukacyjnego. Opiekunami grupy były: prof. Ewa Masternak i prof. Elżbieta Dudzińska. 

3.14

W dniu 14.03.2018r. uczniowie klas II i III realizujący biologię i chemię w zakresie rozszerzonym pod opieką prof. Beaty Szulińskiej obchodzili Święto Liczby Pi.

Na zaproszenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych nasza młodzież z entuzjazmem udała się do Chorzowa, aby wziąć udział w warsztatach odbywających się w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach.

Zajęcia obejmowały następującą tematykę:

· Jak hodować komórki w laboratorium?

· Mikroskopowa obserwacja cytoszkieletu i jego wpływ na kształt komórek.

· Obrazowanie mikro i nanostruktur za pomocą wiązki jonów bizmutu.

· Dyfrakcja rentgenowska.

· Zobaczyć niewidzialne.

· Materiały do zadań specjalnych.

Udział w zajęciach pozwolił poszerzyć wiedzę o kierunkach rozwoju nauki, nowych technologiach i projektowaniu inteligentnych materiałów o zaskakujących właściwościach i zastosowaniach.

Nauki ścisłe są jednak fascynujące!

Maturalne pielgrzymowanie

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 8.03.2018r. klasy maturalne naszego Liceum pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. 
W pięknym otoczeniu zakonu karmelitów bosych Żeromszczacy spędzili kilka godzin ciesząc się wzajemną obecnością.
W czasie spotkania z jednym z zakonników usłyszeli historię powstania i funkcjonowania klasztoru, opowieści o wybitnych zakonnikach.
Uczestniczyli we Mszy Św. w czasie której modlili się o potrzebne dary na czas egzaminów maturalnych, dziękowali za wychowawców i nauczycieli, pamiętali też o własnych rodzinach.
Następnie wspólnie przeszli Drogą Krzyżową, medytując nad losami Miłości na Drodze Krzyżowej.
Zwieńczeniem wyjazdu był wspólny posiłek.

« 1 2 3 4 5
...
43 »
Menu