Data dodania: 2018-12-05

Wysyłamy esemesy na Julię Wojciechowską z klasy I a LO

JULKA WOJCIECHOWSKA uczennica Naszej Szkoły bierze udział w plebiscycie Dziennika Zachodniego na SPORTOWCA ROKU w kategorii JUNIOR.

Największe sukcesy sportowe w dziedzinie Aerial Hoop Julki w tym roku to:
3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Trenczyn - Słowacja (14-17 lat)
2 miejsce na Mistrzostwach Polski w Lublinie (14-17 lat)

15 grudnia 2018 roku będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Pradze.

Jeśli chcesz Jej pomoc wyślij SMS pod numer 72355 o treści KJD.144
Koszt 2,46 zł z VAT

KONIEC GŁOSOWANIA 19 GRUDNIA

KOLEJNY SUKCES!!!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 1a Gabriela Jaskuła, Magdalena Kalita, Jakub Kamiński i Kasper Szulkin zdobyli II miejsce z konkursie "A Trip to the USA" zorganizowanym w ramach Dnia Amerykańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu. Gratulujemy!

Data dodania: 2018-10-19

KOSZULKI ŻEROMOWE

MOŻNA KUPIĆ OD RĘKI ILOŚĆ SZTUK OGRANICZONA CENA 30ZŁ
Na razie nie planujemy dodruku koszulek
Kto pierwszy ten lepszy :)
Koszulki można przymierzyć u wuefistów.

Zajęcia kółka brydżowego w tym roku odbywać się będą

we czwartki /co drugi tydzień/

od 14.00 do 15.00 w sali 53!

Nie martw się, że nie znasz tej GRY!

Wystarczy, że chcesz poćwiczyć logiczne myślenie i lubisz grać w karty!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Wycieczka naukowa z FIZYKI

W ubiegły poniedziałek, 17 września, chętni uczniowie klas I LO uczestniczyli w cyklu wykładów na Uniwersytecie Śląskim w ramach tzw. „ Osobliwości Świata Fizyki”.

W tym roku w ramach programu znalazły 2 bloki tematyczne:

1.„Potęga ciśnienia

2.„Wszechobecne fale

Wykłady były urozmaicone jak zwykle ciekawymi doświadczeniami. Wszystkie zagadnienia były omówione w sposób przystępny, pozwalający przypomnieć i ugruntować poznaną wiedzę.

W drodze na Uniwersytet obejrzeliśmy imponujące obiekty tworzące Centrum Kultury miasta Katowice. Wracając podziwialiśmy coraz piękniejszy katowicki rynek.

ZDJĘCIA <<

Data dodania: 2018-06-25

JUBILEUSZ ŻEROMA

Szanowni Żeromszczacy wszystkich roczników, łączcie się! Uroczysty jubileusz 70-lecia szkoły odbędzie się 20 października 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Data dodania: 2018-06-12

Wnioski i świadczenie z programu rządowego "DOBRY START" można składać on-line od 1 lipca 2018 r. przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia 2018 r. można złożyć tradycyjny papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Wniosek można złożyć w urzędzie miasta, gminy albo w ośrodku pomocy społecznej.

Teatralnie

8 czerwca odbył się w naszym liceum Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów klas z edukacją teatralną. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła etiudy: " Pali się" kl. 2a gim, " Dzieci wybiegły!" kl. 3a gim., "Znaki szczególne" GT Można Już Łowić", "Serenadę" Teatru Tworzeń Ograniczonych, a także wysłuchała piosenek w wykonaniu Karola Rosołka, Mai Kałdonek i Arkadiusza Politowskiego. Atmosfera była naprawdę gorąca! Dziękujemy młodym artystom, absolwentom i publiczności! Fotorelacja Mai Byjoś w albumie PTA.

UWAGA!

14 czerwca 2018 roku o godz.15.00 odbędzie się test językowy dla wszystkich  uczniów, którzy wybrali
 II LO im. S. Żeromskiego. Bez względu na to, na którym miejscu  wyboru umieścili  naszą szkołę.

« 1 2 3 4