Data dodania: 2018-06-12

Wnioski i świadczenie z programu rządowego "DOBRY START" można składać on-line od 1 lipca 2018 r. przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia 2018 r. można złożyć tradycyjny papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Wniosek można złożyć w urzędzie miasta, gminy albo w ośrodku pomocy społecznej.

Teatralnie

8 czerwca odbył się w naszym liceum Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów klas z edukacją teatralną. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła etiudy: " Pali się" kl. 2a gim, " Dzieci wybiegły!" kl. 3a gim., "Znaki szczególne" GT Można Już Łowić", "Serenadę" Teatru Tworzeń Ograniczonych, a także wysłuchała piosenek w wykonaniu Karola Rosołka, Mai Kałdonek i Arkadiusza Politowskiego. Atmosfera była naprawdę gorąca! Dziękujemy młodym artystom, absolwentom i publiczności! Fotorelacja Mai Byjoś w albumie PTA.

UWAGA!

14 czerwca 2018 roku o godz.15.00 odbędzie się test językowy dla wszystkich  uczniów, którzy wybrali
 II LO im. S. Żeromskiego. Bez względu na to, na którym miejscu  wyboru umieścili  naszą szkołę.

Data dodania: 2018-05-13

Wiadomości żeglarskie

Wiadomości żeglarskie:
Żeromszczacy wybrali się w podróż morską STS GENERAŁ Zaruski. Już są w Gdańsku. Już wypływają w rejs!

Data dodania: 2018-05-05

Nasz człowiek reprezentuje Śląsk!

Kolejny wielki sukces! Jurorzy Eliminacji Wojewódzkich 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach, po wysłuchaniu prezentacji w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”, przyznali I nagrodę naszemu absolwentowi Pawłowi Maturze (ze skierowaniem do eliminacji finałowych w Ostrołęce). Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Przypominamy, że Paweł nadal gra w Teatrze Tworzeń Ograniczonych, działającym w naszym liceum.

Data dodania: 2018-04-25

Turystycznie

To była kwietniowa majówka. Klasa 1 a z przewodnikiem górskim prof. Krzysztofem Mazurem i pod opieką prof. Magdaleny Paśnik - Zawadzkiej oraz prof. Beaty Marii Ziai wyruszyła na szlak. Uczniowie zdobyli szczyt Szyndzielni, Klimczoka, a wieczorem biesiadowali przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały!

DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

24 kwietnia 2018 r. odbył się Dzień Otwarty  II LO pt.  „ Żeromowe akwarium”, którego koordynatorem  była prof. Karolina Lesiak oraz  Samorząd Uczniowski. We współpracy z kreatywnymi nauczycielami i uczniami Żeroma zorganizowaliśmy dla gimnazjum niespodzianki związane z motywem wody: Centrum płetwonurkowe, Kurs lania wody, Tonący brzytwy się chwyta, Kształt wody, Wielki błękit, Everything flows, Do - wody, Piraci z Karaibów, Woda w kolanach, Można Już Łowić. Po grze edukacyjnej  na gości czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim uczniom III klas gimnazjum, którzy odwiedzili nas w trakcie Dnia Otwartego. Żeromowe akwarium było pełne. Złowiliśmy 197 rybek.

Wyniki gry edukacyjnej:

Lonia z 3a

PŁETWONURKOWIE

ZDJĘCIA <<

ZAPROSZENIE: DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

Samorząd Uczniowski w imieniu całej licealnej ławicy  zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum na Dzień Otwarty pt. "Żeromowe akwarium", który odbędzie się 24 kwietnia o 10.00. Motywem przewodnim imprezy będzie woda i kolor niebieski. Czekamy na nowy narybek. Daj się złowić!

Gimnazjalisto! W roku szkolnym 2018/2019 możesz wybrać:
- klasę A z edukacją teatralną,
- klasę B (ogólną),
- klasę C (integracyjną),
- klasę D (dwujęzyczną) NOWOŚĆ!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu prosi o przekazanie rodzicom informacji o terminie składania faktur na stypendia socjalne. Faktury należy składać w terminie od 7.05. do 2.07 2018 r. Adres: MOPR Bytom, ul. Łużycka 12.

Data dodania: 2018-03-28

KONKURS HISTORYCZNY

Dziś uczniowie klasy licealnych i gimnazjalnych  wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Historii Bytomia "Nowożytny Bytom". Opiekunem grupy był prof. Tomasz Rombek.

« 1 2 3