Data dodania: 2020-02-19

Dzień Nauki Polskiej

Znalezione obrazy dla zapytania: kopernik mikołaj

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Plan obchodów obejmował zorganizowany dla społeczności szkolnej cykl prelekcji wspartych prezentacjami oraz krótkimi filmami, przybliżający sylwetki wybitnych Polaków – naukowców i odkrywców z dziedzin nauk przyrodniczych i matematyki. Wśród bohaterów wystąpień pojawił się Mikołaj Kopernik, którego data urodzenia jest datą tego nowo ustanowionego święta państwowego.

Data dodania: 2020-02-14

WALENTYNKI

Na Żeromszczaków zawsze można liczyć. Walentynkowa poczta "pękała w szwach". Królową miłosnych wyznań została Basia Bereska z klasy 1ap, która otrzymała 200 kartek. Tytuł walentynkowego króla przypadł Kasprowi Szulkinowi z klasy 2a, który otrzymał 360 kartek. Gratulacje!

Data dodania: 2020-02-12

„Wagabunda”

2 lutego odbyło się kolejne spotkanieSzkolnego Klubu Globtrotera „Wagabunda”. Tym razem uczniowie pochylili się nad trudnym tematem łamania praw dzieci w Indiach. Po krótkiej dyskusji uczniowie obejrzeli przejmujący film o pięcioletnim chłopcu Saroo, który zgubił się na jednej ze stacji kolejowych w Indiach. 25 lat później wyruszył na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Historia oparta na faktach wzruszyła niejednego uczestnika spotkania.

Data dodania: 2020-02-08

Za sto dni matura

Uczniowie klas trzecich już odliczają dni do matury. Odliczanie rozpoczęli balem studniówkowym. Podczas balu maturalnego nie mogło zabraknąć – rzecz jasna - poloneza. To w końcu tradycyjny taniec każdej ze studniówek. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi wypadli przepięknie.

ZMIANA LOKALIZACJI PPP

Od dnia 1 września 2020 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu będzie funkcjonowała w nowej lokalizacji tj. na Placu Klasztornym 2.

Data dodania: 2019-11-29

Wróżby teatralne

Tego dnia LABORATORIUM TEATRALNE w Żeromie odwiedzili uczniowie  szkół podstawowych nr 46, nr 3 i nr 4. Mieli możliwość poznania tajników warsztatu uczniów klas z edukacja teatralną. Wzięli udział w etiudach. Posłuchali porad uczniów wcielających się w lekarza i wróżbitów.

Natalio! Gratulacje!

Nasza Natalia z klasy 1bg, reprezentując Klub Sportowy Mistral wywalczyła aż 4 medale w Mistrzostwach Polski w Drezdenku podczas Otwartego Pucharu Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITŁ - Dragon Cup. Rozpiera nas duma!

Data dodania: 2019-11-18

Klasy patronackie i współpraca z Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie WTT w Bytomiu

Dnia 18 listopada 2019 roku o godz. 9.30 w auli II LO im. Stefana Żeromskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy patronackiej dla klas edukacji teatralnej pod kierunkiem mgr Beaty Marii Ziai. Klasy teatralne w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego objął patronatem TEATR ROZBARK. Tego dnia nastąpiło także odnowienie współpracy z   bytomskim Wydziałem Teatru Tańca AST w Krakowie. Gośćmi Żeromszczaków byli prezydent Adam Fras, dziekan AST WTT w Bytomiu dr hab. Monika Jakowczuk, dyrektor Teatru Rozbark dr Anna Piotrowska. W części artystycznej wystąpili aktorzy Grupy Teatralnej Można Już Łowić oraz uczennice klasy 1ap. Współpraca z WTT w Bytomiu i Teatrem Rozbark to początek wielkich zmian w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego!

“Niepodległa do hymnu”

08 listopada na 4 i 5 godzinie lekcyjnej odbędzie się Akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademia rozpocznie się od odśpiewania Hymnu Państwowego o godzinie 11.11. Obowiązuje strój galowy.

Politechnika Śląska zaprasza

UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY
„Akademickie Laboratorium Innowacji i Kreatywności”

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.
Projekt realizowany jest przez Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej przy współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Bytomiu w latach 2018-2020

Pliki do pobrania:

1. Zał.nr 1 Formularz zgłoszeniowy.pdf