Wycieczka naukowa z FIZYKI

W ubiegły poniedziałek, 17 września, chętni uczniowie klas I LO uczestniczyli w cyklu wykładów na Uniwersytecie Śląskim w ramach tzw. „ Osobliwości Świata Fizyki”.

W tym roku w ramach programu znalazły 2 bloki tematyczne:

1.„Potęga ciśnienia

2.„Wszechobecne fale

Wykłady były urozmaicone jak zwykle ciekawymi doświadczeniami. Wszystkie zagadnienia były omówione w sposób przystępny, pozwalający przypomnieć i ugruntować poznaną wiedzę.

W drodze na Uniwersytet obejrzeliśmy imponujące obiekty tworzące Centrum Kultury miasta Katowice. Wracając podziwialiśmy coraz piękniejszy katowicki rynek.

ZDJĘCIA <<

Teatralnie

8 czerwca odbył się w naszym liceum Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów klas z edukacją teatralną. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła etiudy: " Pali się" kl. 2a gim, " Dzieci wybiegły!" kl. 3a gim., "Znaki szczególne" GT Można Już Łowić", "Serenadę" Teatru Tworzeń Ograniczonych, a także wysłuchała piosenek w wykonaniu Karola Rosołka, Mai Kałdonek i Arkadiusza Politowskiego. Atmosfera była naprawdę gorąca! Dziękujemy młodym artystom, absolwentom i publiczności! Fotorelacja Mai Byjoś w albumie PTA.

Data dodania: 2018-05-13

Wiadomości żeglarskie

Wiadomości żeglarskie:
Żeromszczacy wybrali się w podróż morską STS GENERAŁ Zaruski. Już są w Gdańsku. Już wypływają w rejs!

Data dodania: 2018-05-05

Nasz człowiek reprezentuje Śląsk!

Kolejny wielki sukces! Jurorzy Eliminacji Wojewódzkich 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach, po wysłuchaniu prezentacji w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”, przyznali I nagrodę naszemu absolwentowi Pawłowi Maturze (ze skierowaniem do eliminacji finałowych w Ostrołęce). Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Przypominamy, że Paweł nadal gra w Teatrze Tworzeń Ograniczonych, działającym w naszym liceum.

Data dodania: 2018-04-25

Turystycznie

To była kwietniowa majówka. Klasa 1 a z przewodnikiem górskim prof. Krzysztofem Mazurem i pod opieką prof. Magdaleny Paśnik - Zawadzkiej oraz prof. Beaty Marii Ziai wyruszyła na szlak. Uczniowie zdobyli szczyt Szyndzielni, Klimczoka, a wieczorem biesiadowali przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały!

Data dodania: 2018-03-28

KONKURS HISTORYCZNY

Dziś uczniowie klasy licealnych i gimnazjalnych  wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Historii Bytomia "Nowożytny Bytom". Opiekunem grupy był prof. Tomasz Rombek.

Data dodania: 2018-03-27

TEATRALNIE

W MIĘDZYNARODOWYM DNIU TEATRU klasy pierwsze i drugie zobaczyły spektakl "Poskromienie złośnicy" zrealizowany przez grupę POLES APART, do której należą absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Premiera odbyła się w Teatrze Rozbark. Wyjście zorganizowały: prof. Beata Maria Ziaja i prof. Magdalena Paśnik.

Data dodania: 2018-03-22

ŻEROM NA SKARPIE

Dziś odbyły się XX Targi Edukacyjne na Skarpie. I my tam byliśmy! Opiekunami licznej grupy promocyjnej były: prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska. Dziękujemy uczniom z klas 1a, 2a i 3a, którzy fantastycznie reklamowali naszą szkołę. Żerom nadaje rytm!

Data dodania: 2018-03-21

SREBRNE MUSZKIETY

Pierwsego dnia wiosny odbyły się zawody strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY – 2018” dla dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Bytomia. Dziękujemy uczniom klas 1a,1b i 3a za udział w rywalizacji oraz opiekunowi prof. Krzysztofowi Mazurowi.

Data dodania: 2018-03-21

MATURZYŚCI NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Dzisiaj  maturzyści wraz z wychowawcami (prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska) uczestniczyli w bytomskich targach edukacyjnych, podczas których poznali ofertę uczelni wyższych.

« 1 2 3