Data dodania: 2018-05-05

Nasz człowiek reprezentuje Śląsk!

Kolejny wielki sukces! Jurorzy Eliminacji Wojewódzkich 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach, po wysłuchaniu prezentacji w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”, przyznali I nagrodę naszemu absolwentowi Pawłowi Maturze (ze skierowaniem do eliminacji finałowych w Ostrołęce). Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Przypominamy, że Paweł nadal gra w Teatrze Tworzeń Ograniczonych, działającym w naszym liceum.

Data dodania: 2018-04-25

Turystycznie

To była kwietniowa majówka. Klasa 1 a z przewodnikiem górskim prof. Krzysztofem Mazurem i pod opieką prof. Magdaleny Paśnik - Zawadzkiej oraz prof. Beaty Marii Ziai wyruszyła na szlak. Uczniowie zdobyli szczyt Szyndzielni, Klimczoka, a wieczorem biesiadowali przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały!

DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

24 kwietnia 2018 r. odbył się Dzień Otwarty  II LO pt.  „ Żeromowe akwarium”, którego koordynatorem  była prof. Karolina Lesiak oraz  Samorząd Uczniowski. We współpracy z kreatywnymi nauczycielami i uczniami Żeroma zorganizowaliśmy dla gimnazjum niespodzianki związane z motywem wody: Centrum płetwonurkowe, Kurs lania wody, Tonący brzytwy się chwyta, Kształt wody, Wielki błękit, Everything flows, Do - wody, Piraci z Karaibów, Woda w kolanach, Można Już Łowić. Po grze edukacyjnej  na gości czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim uczniom III klas gimnazjum, którzy odwiedzili nas w trakcie Dnia Otwartego. Żeromowe akwarium było pełne. Złowiliśmy 197 rybek.

Wyniki gry edukacyjnej:

Lonia z 3a

PŁETWONURKOWIE

ZDJĘCIA <<

ZAPROSZENIE: DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

Samorząd Uczniowski w imieniu całej licealnej ławicy  zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum na Dzień Otwarty pt. "Żeromowe akwarium", który odbędzie się 24 kwietnia o 10.00. Motywem przewodnim imprezy będzie woda i kolor niebieski. Czekamy na nowy narybek. Daj się złowić!

Gimnazjalisto! W roku szkolnym 2018/2019 możesz wybrać:
- klasę A z edukacją teatralną,
- klasę B (ogólną),
- klasę C (integracyjną),
- klasę D (dwujęzyczną) NOWOŚĆ!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu prosi o przekazanie rodzicom informacji o terminie składania faktur na stypendia socjalne. Faktury należy składać w terminie od 7.05. do 2.07 2018 r. Adres: MOPR Bytom, ul. Łużycka 12.

Data dodania: 2018-03-28

KONKURS HISTORYCZNY

Dziś uczniowie klasy licealnych i gimnazjalnych  wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Historii Bytomia "Nowożytny Bytom". Opiekunem grupy był prof. Tomasz Rombek.

Data dodania: 2018-03-27

TEATRALNIE

W MIĘDZYNARODOWYM DNIU TEATRU klasy pierwsze i drugie zobaczyły spektakl "Poskromienie złośnicy" zrealizowany przez grupę POLES APART, do której należą absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Premiera odbyła się w Teatrze Rozbark. Wyjście zorganizowały: prof. Beata Maria Ziaja i prof. Magdalena Paśnik.

Data dodania: 2018-03-22

ŻEROM NA SKARPIE

Dziś odbyły się XX Targi Edukacyjne na Skarpie. I my tam byliśmy! Opiekunami licznej grupy promocyjnej były: prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska. Dziękujemy uczniom z klas 1a, 2a i 3a, którzy fantastycznie reklamowali naszą szkołę. Żerom nadaje rytm!

Data dodania: 2018-03-21

SREBRNE MUSZKIETY

Pierwsego dnia wiosny odbyły się zawody strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY – 2018” dla dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Bytomia. Dziękujemy uczniom klas 1a,1b i 3a za udział w rywalizacji oraz opiekunowi prof. Krzysztofowi Mazurowi.

Data dodania: 2018-03-21

MATURZYŚCI NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Dzisiaj  maturzyści wraz z wychowawcami (prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska) uczestniczyli w bytomskich targach edukacyjnych, podczas których poznali ofertę uczelni wyższych.

« 1 2 3