Jubileusz 70-lecia szkoły odbędzie się
20 października 2018 r. Serdecznie zapraszamy!
 9.30 – 10.30 Msza Św. w Kościele pw. Świętego Jacka w Bytomiu

11.00 – 12.30 część oficjalna i artystyczna

od 12.30 spotkania gości, absolwentów, pracowników i uczniów

Dziś jest

Zajęcia kółka brydżowegow tym roku odbywać się będą

we czwartki /co drugi tydzień/

od 14.00 do 15.00 w sali 53!

Nie martw się, że nie znasz tej GRY!

Wystarczy, że chcesz poćwiczyć logiczne myślenie i lubisz grać w karty!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Wycieczka naukowa z FIZYKI

W ubiegły poniedziałek, 17 września, chętni uczniowie klas I LO uczestniczyli w cyklu wykładów na Uniwersytecie Śląskim w ramach tzw. „ Osobliwości Świata Fizyki”.

W tym roku w ramach programu znalazły 2 bloki tematyczne:

1.„Potęga ciśnienia

2.„Wszechobecne fale

Wykłady były urozmaicone jak zwykle ciekawymi doświadczeniami. Wszystkie zagadnienia były omówione w sposób przystępny, pozwalający przypomnieć i ugruntować poznaną wiedzę.

W drodze na Uniwersytet obejrzeliśmy imponujące obiekty tworzące Centrum Kultury miasta Katowice. Wracając podziwialiśmy coraz piękniejszy katowicki rynek.

ZDJĘCIA <<

SZYBKIE ZAPISY NA BLUZY ŻEROMOWE

Zapisy na "Bluzy Żeromowe" do 14 WRZEŚNIA 2018 r.
Koszt bluzy z kapturem i z nadrukiem jedyne 65 zł.
Nadruk wyszywany haftem z tyłu na plecach.

Bluzę można zobaczyć od poniedziałku u WUEFISTÓW :)

WYWIADÓWKA!!!

W dniu 12 września 2018 r.  (środa) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Rodzice uczniów klas 1 liceum proszeni są na spotkanie z dyrektorem, pedagogiem, nauczycielami WF i sekretarzem szkoły w auli o godz. 17.00. Spotkanie z wychowawcami odbędzie się po w/w.

Rodzice klas 2 i 3 liceum spotykają się z wychowawcami w swoich klasach o godz. 17.00.

Data dodania: 2018-06-25

JUBILEUSZ ŻEROMA

Szanowni Żeromszczacy wszystkich roczników, łączcie się! Uroczysty jubileusz 70-lecia szkoły odbędzie się 20 października 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Data dodania: 2018-06-12

Wnioski i świadczenie z programu rządowego "DOBRY START" można składać on-line od 1 lipca 2018 r. przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia 2018 r. można złożyć tradycyjny papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Wniosek można złożyć w urzędzie miasta, gminy albo w ośrodku pomocy społecznej.

Teatralnie

8 czerwca odbył się w naszym liceum Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów klas z edukacją teatralną. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła etiudy: " Pali się" kl. 2a gim, " Dzieci wybiegły!" kl. 3a gim., "Znaki szczególne" GT Można Już Łowić", "Serenadę" Teatru Tworzeń Ograniczonych, a także wysłuchała piosenek w wykonaniu Karola Rosołka, Mai Kałdonek i Arkadiusza Politowskiego. Atmosfera była naprawdę gorąca! Dziękujemy młodym artystom, absolwentom i publiczności! Fotorelacja Mai Byjoś w albumie PTA.

UWAGA!

14 czerwca 2018 roku o godz.15.00 odbędzie się test językowy dla wszystkich  uczniów, którzy wybrali
 II LO im. S. Żeromskiego. Bez względu na to, na którym miejscu  wyboru umieścili  naszą szkołę.

Data dodania: 2018-05-13

Wiadomości żeglarskie

Wiadomości żeglarskie:
Żeromszczacy wybrali się w podróż morską STS GENERAŁ Zaruski. Już są w Gdańsku. Już wypływają w rejs!