Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Pomoc Psychologiczna

 

W ostatnich dniach nasze życie się zmieniło. Ograniczone życie publiczne, brak kontaktu z najbliższymi, rezygnacja z pasji, niepewność odnośnie pracy i edukacji dzieci. Dla każdego z nas to trudny czas. Szczególnie musimy zadbać o dobrą atmosferę i organizację czasu, tak, by móc się wywiązywać z różnych obowiązków zawodowych i szkolnych, nauczyć się dzielić wspólną przestrzeń i znaleźć w tym wszystkim jeszcze sposób, by uszanować prawo do prywatności i zmienne nastroje każdego z domowników. To ogromne wyzwanie. Dla pocieszenia dodam: wierzę, że to stan przejściowy, który minie. Mimo to, sytuacja która nas dotknęła może wywoływać napięcie i stres. Dlatego warto pamiętać o kilku wskazówkach, by obniżyć poziom lęku:


- Zadbaj o dawny rytm dnia rodziny.
- Dawna RUTYNA i dobre słowo da każdemu poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Łatwiej będzie później wrócić do codzienności.
- Unikaj oglądania serwisów informacyjnych częściej niż 2 razy dziennie.
- Nie dopuść, by temat koronawirusa był głównym tematem rozmów w domu.
- Wspólnie spędzany czas? Wskazany! Ale każdy potrzebuje czasem pobyć sam. To nic złego zamknąć się w pokojach, by trochę poprzerywać w samotności. Unikniemy dzięki temu konfliktów między sobą.
- Jeśli to możliwe - łącz się ze znajomymi czy rodziną poprzez videorozmowy.
- Odpowiadaj na pytania córki/syna - nawet dla nastolatka sytuacja jest trudna do zrozumienia, wywołuje w nim lęk i zaburza jego poczucie bezpieczeństwa. Nie pozwól, by źródłem wiedzy był dla niego jedynie Internet.


Mają Państwo problem jak rozmawiać o koronawirusie? Śmiało - proszę pisać i dzielić się swoimi wątpliwościami.
Drodzy Rodzice - jeśli potrzebujecie wsparcia jesteśmy do dyspozycja Państwa i Waszych dzieci w formie on-line, czyli prosimy o kierowanie wiadomości poprzez E-Dziennik.

Przygotowaliśmy dla Państwa sieć kontaktów - gdzie szukać pomocy specjalistycznej mającej na celu wsparcia:

* Pedagog Szkolny adres e-mail: benita.pedagog.2lo@gmail.com lub dziennik elektroniczny

dyżur pełni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00 17.00-19.00

* Psycholog terenowy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bytomiu mgr Agnieszka Petka pozostaje w

kontakcie poprzez dziennik elektroniczny w czasie trwania dyżurów w szkole, czyli we wtorki pomiędzy godziną

8.00 a 10.00 oraz w czwartki pomiędzy godziną 11.30 a 14.30.

Zachęcam także do zaglądania na bloga, którego współprowadzę z koleżanką psycholożką mgr Anitą Karaś. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

* Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu funkcjonuje w zakresie zdalnej pomocy psychologiczno - pedagogicznej, w szczególności poprzez adres e-mail: porady@ppp.bytom.pl

* Dodatkowo informujemy, że funkcjonuje bezpłatne wsparcie psychologiczne świadczone przez pracowników Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy na rzecz osób potrzebujących wsparcia psychologicznego i porady lekarskiej z powodu epidemii i jej skutków.

Bezpłatne wsparcie psychologiczne online w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego dla personelu medycznego, chorych i ich rodzin, dla osób objętych kwarantanną oraz dla wszystkich przeżywających kryzys psychiczny oferuje Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy.

Grupa wolontariuszy: psychiatrzy, psychologowie i terapeuci wyszli w inicjatywą stworzenia grupy wsparcia dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w tym trudnym okresie.

Zdalną pomocy można uzyskać od poniedziałku do soboty poprzez połączenia telefoniczne (numery i harmonogram poniżej), Skype'a pod hasłem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu oraz pocztą elektroniczną pod adresem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu

Harmonogram dyżurów:

Poniedziałek godz. 11:00 - 13:00 p. Zuzanna S. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 504 566 135;
Wtorek godz. 9:00 - 11:00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 85 19 oraz godz. 16:00-18:00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32 603 84 24;
Środa godz. 9:00 - 11:00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 8519 oraz godz. 14:00-17:00 p. Katarzyna K. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 604 84 24;
Czwartek godz. 11:00 - 14:00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) oraz godz. 16:00-18:00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32 603 84 24;
Piątek godz. 11:00 - 14:00 p. Ewa J. (psycholog kliniczny) tel. 32 603 84 24;
Sobota godz. 13:00 - 16:00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 509 540 582

Mamy nadzieję, że oferowane wsparcie pomoże osobom, które przeżywają silny lęk, ataki paniki, obniżenie nastroju lub kryzys emocjonalny związane z koronawirusem.
Strona Centrum: www.centrumpsychiatrii.eu/aktualnosci.php


Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia niebawem,
Pedagog szkolny mgr Benita Selegrat 
Psycholog terenowy PPP w Bytomiu mgr Agnieszka Petka


Menu